Wij gaan verhuizen!
Misschien heb je het al gehoord. Of misschien zag je de blije banner langs de weg. Na lang zoeken is het dan eindelijk zover: wij gaan eind 2026 verhuizen. We leggen je graag uit waarom.
Zoals je ongetwijfeld weet, zijn in de afgelopen zeven jaar onze onderneming en expertise explosief gegroeid. En onze beschikbare ruimte groeit niet mee. We barsten al een tijdje uit onze voegen. Elke vierkante meter is benut. Functies overlappen elkaar noodgedwongen. Mestonderzoek vindt plaats in de kantine. Bloedanalyses doen we op kantoor. Medewerkers kleden zich om onderaan de trap. Schoonmaakspullen schuiven we tussen serviesvoorraden. Natte overalls belanden op dozen met merchandise. Hooibalen en voerzakken stapelen we naast de zaagmachine in de loods. Voortdurend moeten eerst bolderkarren met hooi en scheertafels worden versleept voordat Jacco planken en balken kan verzagen.


Huidige locatie
Natuurlijk vinden we onze huidige locatie mooi. We hebben er hard voor gewerkt. We genieten van het uitzicht en de levendigheid van de doorgaande weg. Het dagelijks kuddes begeleiden met oversteken is een ware toeristische attractie. Maar het is ook heel bewerkelijk: elke dag zijn er vier personen nodig om de alpaca’s veilig naar de weides aan de overkant te brengen.
Ruimte voor iedereen
Op de Kluithoekweg 3 in Biggekerke, hier op Walcheren, zien we het al helemaal voor ons. We gaan van 3 hectare weidegrond (situatie nu) naar 12 hectare weidegrond (situatie straks). Het betekent volop ruimte voor verharde uitloop tussen de weiden en eromheen. Dan houden de dieren ‘s winters droge pootjes. Ook komen zo alle weiden tot rust. Parasieten sterven uit. Gras en bodem herstellen. Verder krijgt elke kudde een riante stal met aansluitend een eigen gedraineerde zandpaddock. We richten goede werkruimten in: behandelkamer; bloedanalyselaboratorium; apart lokaaltje voor mestonderzoek; kantine en kleedruimte voor personeel en vrijwilligers. Voor bezoekers een ruime horecagelegenheid waar zij van versnaperingen genieten met uitzicht op de weiden. Op deze nieuwe locatie kan ons rescue centrum professioneel doorgroeien. Met goede verzorging voor de dieren. Voorlichting en educatie voor het publiek. Actuele informatie voor alpaca- en veehouders, fokkers, diergeneeskundestudenten en hun professoren. Kortom: een plek waarvan we al jaren dromen!


Help ons helpen
Bezoek het Alpaca Rescue Centrum of reserveer een alpaca of lama activiteit. Zo ondersteun jij hulpbehoevende dieren in onze opvang èn beleef je zelf een onvergetelijke dag!


